Gruevski: Qeveria do ti mbulojë shpenzimet e rindërtimit të “Lagjes së Trimave”

Autori:Zekirja Shabani

Kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski ka theksuar se Qeveria e Maqedonisë do ti mbulojë shpenzimet për rinovimin e shtëpive të djegura gjatë aksionit policor në këtë lagje të Kumanovës të banuar me popullatë shqiptare, transmeton Evropa e lirë.

Ngjarjet në Kumanovë kanë nxitur reagime të shumta nga partitë politike ashtu edhe nga përfaqsitë e huaja diplomatike. Përderisa, thirrje për qetësi kanë drejtuar edhe Ambasada e Kombeve të Bashkuara në Shkup, Zyra e Bashkimit Evropian si dhe Misioni i organizatës për siguri dhe bashkëpunim në Evropë.

sa-shum-euml-gjak-n-euml-sht-euml-pit-euml-n-euml-kumanov-euml-foto-18_hd kumanova 6 7_3780

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gruevski-qeveria-do-ti-mbuloje-shpenzimet-e-rindertimit-te-lagjes-se-trimave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala