Gruaja qe i duket nënçmim gatimi

Autori:Avdyl Pajaziti

Amal Clooney është një avokate me famë botërore për sa i takon të drejtës ndërkombëtare dhe të drejtave të njeriut. Por është e vështirë t’i kërkosh gruas së George të gatuajë.

Kështu ka zbuluar shefi i  kuzhinës së “Patsy’s Italian Restaurant” në Nju Jork, kur i ka ofruar çiftit një kopje të librit të tij të kuzhinës. Zonja Clooney ka refuzuar dhuratën, duke thënë: “Mendon se unë do të gatuaj? Jo, nuk gatuaj. Pret që të mësoj?”.

Amal ka shkuar në lokalin njujorkez me vjehrrën e tij Nina Clooney dhe më pas të dyjave u është bashkuar edhe aktori. Avokatja i ka kërkuar këshilla shefit mbi menynë dhe ka porositur makarona me salcë dhe sallatë pikante.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gruaja-qe-i-duket-nencmim-gatimi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala