Gruaja e paralizuar kontrollon gotën me anë të mendjes [VIDEO]

Autori:Avdyl Pajaziti

Shkenctarët Amerikan kanë arritur që të krijojnë robotin i cili kontrollohet nga mendja. Testimet finale janë bërë nëpërmjet nje gruaje të paralizuar, të cilës nuk i funksionojnë gjymtyrët e trupit, si shkak i një sëmundje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gruaja-e-paralizuar-kontrollon-goten-me-ane-te-mendjes-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala