Greva po mbahet në shumicen e shkollave

Autori:Avdyl Pajaziti

Pothuajse të gjitha shkollat në vend janë duke e respektuar vendimin e SBASHK-ut për të hyrë ne grevë deri në realizimin e tyre.

Hyrja në grevë e mësimdhënësve është bërë pas disa ultimatumeve të drejtuesve të SBASHK-ut për rritjen e pagave në këtë sektor dhe njohjen e kontributit gjatë viteve të 90-ta.

Kundër kësaj greve janë shprehur drejtues të Ministrisë së Arsimit. Këta të fundit kanë vlerësuar se nuk ka arsye për greva duke premtuar në përmbushjen e kërkesave të mësimdhënësve.

Kundër grevës janë shprehur edhe këshilli i prindërve, duke e vlerësuar të grevën të dëmshme për nxënësit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/greve-po-mbahet-ne-shumicen-e-shkollave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala