Greqia miraton masa të reja shtrënguese

Autori:Avdyl Pajaziti

Ligjvënësit në Greqi miratuan sot një ligj, që e çon vendin më pranë sigurimit të një pakete të re ndihmash me vlerën e disa milarda dollarëve.

Parlamenti grek miratoi sot një paketë masash shtrënguese, ku përfishet edhe ulja e pensioneve.

Udhëheqësit europianë i kërkuan Greqisë të marrë masa shtrënguese, që lidhen me shkurtimin e shpenzimeve, si një kusht për t’i dhënë ndihma të tjera vendit.

Paketa e re ndihmave, që është e treta për Greqinë, ka vlerën e  98 miliardë dollarëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/greqia-miraton-masa-te-reja-shtrenguese/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala