Greqia afër marrëveshjes me FMN-në

Autori:Avdyl Pajaziti

Negociatat në mes të Greqisë dhe kreditorëve të saj ndërkombëtar rreth reformave që janë peng i pakos së re ndihmëse kanë arritur progres.

Një marrëveshje tash është e mundshme të arrihet këtë muaj, raporton Reuters sipas një burimi në qeverinë greke.

Qeveria tre mujore e Alexis Tsipras është cdo herë e më shumë nën presion në Greqi dhe jashtë saj për të arritur marrëveshje me kreditorët evropianë dhe ata të FMN-së rreth reformave që do të evitonin shpalljen e falimentimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/greqia-afer-marreveshjes-me-fmn-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala