Grandi shkon në likuidim

Autori:Zekirja Shabani

Agjencia Kosovare e Privatizimit edhe zyrtarisht jua ka dërguar vendimet për shkëputje të kontratave 92 punëtorëve të Hotelit Grand në Prishtinë. Megjithatë, ata do të vazhdojnë të punojnë me kontrata të reja të cilat AKPka kërkuar nga punëtorët  që ditëve në vazhdim të paraqiten në AKP për krijimin e marrëdhënies së re të punës.

Muharrem Arifi drejtor i zyrës se likuidimit në AKP e ka njoftuar stafin e këtij hoteli për procesin e likuidimit të ndërmarrjes dhe ka kërkuar nga ta që procesi i punës mos të ndalet në hotel për kundër fillimit të likuidimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/grandi-shkon-ne-likuidim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala