Grabovci: Gjithmonë kam punuar në të mirë të vendit tim

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së në replikë me deputetin nga Vetëvendosja, Glauk Konjufca tha se gjatë gjithë jetës së tij vendimet i ka marrë pas një analize të mirëfilltë dhe tha se vota e tij pro Gjykatës Speciale do të jetë për shkak të interesave të vendit.

Ai tha se ende ka familja të zhdukur që ende nuk dinë ku i kanë eshtrat, por sipas tij, vendimet e rënda duhet marrë në interesave të vendit.

Sipas tij, duhet të mbrohet pastërtia e luftëtarëve të Kosovës.

Ai tha se edhe PDK kur e ka sjellë një mocion për dënimin e krimeve në Kosovë, Vetëvendosje nuk e votuar me arsyetimin se është çështje e vonuar.

Ndërkaq, Glauk Konjufca i Vetëvendosjes e quajti të turpshme nëse votohet për dënimin e luftëtarëve që i sollën lirinë vendit, ndërsa u votua kundër Rezolutës që dënon krimet serbe të luftës në Kosovë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/grabovci-gjithmone-kam-punuar-ne-te-mire-te-vendit-tim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala