Grabitës të armatosur marrin pengje në një dyqan në Paris [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Njerëz të armatosur kanë sulmuar një dyqan të Primark në Paris, duke mbajtur brenda bashkë me ta 10 persona që ishin aty si pengje.

Policia thotë se 2 deri 3 persona janë paraqitur aty në orët e hershme të mëngjesit duke tentuar që ta vjedhin dyqanin.

30 minuta pasi kanë hyrë brenda, një punëtor i ka dërguar mesazh një miku duke i shkruar “po mbahemi pengje nga 2 njerëz të armatosur”.

Policia ka bllokuar gjithë trafikun në pjesën ku gjendet dyqani.

Nuk dihet nëse njerëzit e armatosur janë akoma brenda ndërtesës apo kanë ikur. Ata kanë kyçur stafin në një dhomë brenda.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/grabites-te-armatosur-marrin-pengje-ne-nje-dyqan-ne-paris/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala