Gorani pranon se do të hapë parti të re

Autori:Gazeta Fjala

Publicisti Dukagjin Gorani ka folur të premten në emisionin InfoBox të Tv Dukagjinit lidhur me mundësinë e krijimit të një partie të re.
Gorani tha se janë një grup i njerëzve dhe nëse arrijnë të mbajnë intensitetin aktual dhe vullnetin për ndryshime atëherë së shpejti do të dalin me një parti të re.
Ai më tej u shpreh se zgjedhjet janë i vetmi instrument për daljen nga kriza dhe legjitimitetin e klasës politike në vend.
Sipas tij, nëse ndërhyjnë ndërkombëtarët atëherë kriza vetëm do të shtyhet, por jo edhe të zgjidhet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gorani-pranon-se-do-te-hape-parti-te-re/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala