GoPro lanson kamerën e re Hero4 [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

GoPro të hënën publikoi Hero4, një kamerë  1-inch kub që peshon vetëm 0.07 kg – më pak se gjysma e një iPhone.
Ndryshe nga modelet e mëparshme të GoPro, ju nuk do të duhet ta mbrojni atë nga të lagështët. Është projektuar për të bërë ballë deri në thellësi 10 metra në uj.
Kamera është e lehtë në peshë por ajo do ta lehtësoj poashtu portofolin tuaj.
Me çmimin 400 dollarë , “Unë mendoj se çmimi është mjaft i madh,” tha Chris Chute, një analist dixhital.
“Unë jam i befasuar … në atë pikë të çmimeve. Unë do të kisha menduar se do të kishte qenë me çmim pak më të ulët, edhe pse GoPro mund të mbajë një pikë më të lartë të çmimeve, sepse marka është e fortë,” tha ai.

Lehtë për t’u përdorur

Disa karakteristika që mungojnë janë regjistrimi 4K, një bateri e ndërrueshme, dhe normat e larta të inqizimit.
Mungesa e regjistrimit 4k nuk ka gjasa për të ulur shitjet e GoPro.
Ky model është më i lehtë se modelet e tjera Hero për t’u përdorur. Për shembull, ajo ka butona për ta lëshuar /për ta filluar regjistrimin dhe për ta ndalur / ndaluar regjistrimin.
Ajo ka një sistem të dyfishtë mikrofon, kështu që nëse mikrofoni përpara ndjenë shumë erë, për shembull, modeli i ri do të kaloj në një mikrofonë të rrallë që është i mbrojtur nga era. Regjistrimi nën ujë gjithashtu është përmirësuar dukshëm.

Megjithatë, GoPro më i përshtatshëm deri tani

Një ekran i vogël LCD në krye të njësisë tregon një minimum të informacionit – mënyrën, baterinë dhe statusin e lidhjes – pra menyja settings duhet të menaxhohen nga smartfoni  në aplikacionin GoPro s.

“Me sesionin Hero4, ne sfiduam veten për të prodhuar një Gopro sa më të vogël, të lehtë dhe sa më të përshtatshëm që të jetë e mundur,” tha Nicholas Ëoodman, themelues i GoPro dhe CEO. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gopro-lanson-kameren-e-re-hero4-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala