Google “në luftë” me Apple, sjell risi me orat Android

Autori:Avdyl Pajaziti

Google po përditëson programet për orët e tij Android për smartfonët, duke sjellë një mori të rejash. Përditësimi i parë do të dalë në orat LG Urbane.

Ato parashikojnë që orët mund të punojnë pa qenë doemos të lidhura me smartfonin me anë të bluetooth-it. Google gjithashtu ka ndërtuar një mënyrë të shpejtë hyrjeje në aplikacionet që janë duke punuar në orët smart.

Kjo është bërë e mundur nëpërmjet tre ekraneve duke kaluar majtas dhe djathtas, në vend që të lëvize lart e poshtë në formë liste. Përditësimet e reja të programit do të shtojnë suport për WiFi dhe mundësinë për të vizatuar ikonat e shprehjes së emocioneve, si kundërpërgjigje ndaj risive të lëshuara nga kompania Apple kohët e fundit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/google-ne-lufte-me-apple-sjell-risi-me-orat-android/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala