Google me telefon që i kthen paratë

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Paguan vetëm për ato shërbime interneti që i përdor.

Për fat  të keq, asnjë prej kompanive telefonike nuk i jep këto shërbime. Por, shërbimi i ri i Google për ‘wireless’, që quhet Fi, e bën këtë.

Paguan 20$ për thirrje, mesazhe, hotspot, dhe roaming pa fund. Dhe pastaj paguan 10$ dollarë ekstra për çdo Gigabyte të internetit që dëshiron të përdorësh, përgjatë një muaji.

Në qoftë se nuk i përdor të gjitha Gigabyte-t e blerë, Google të kthen paratë.

Shembull: “Të themi se paguan 30 dollarë për 3GB internet, ndërsa ti i përdor vetëm 1.4GB në një muaj. Google të kthen 16 dollarë, dmth paguan vetëm për aq sa përdor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/google-me-telefon-qe-i-kthen-parate/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala