Google lanson aplikacionin “anti-vjedhje”

Autori:Avdyl Pajaziti

Lansimi i ri i Android-it është aplikacioni ‘anti-vjedhje’, e cila shkakton që telefonat e vjedhur të bëhen të pa përdorshëm.

Ky lansim, i quajtur “Device Protection”, vepron në sistemin android 5.1.

Në qoftë se telefoni humbet apo vidhet, ai do të qendroj i bllokuar derisa përdoruesi i saj kyçet në të me llogarinë e tij të Google – edhe në qoftë se dikush e restarton atë, telefoni prap mbetet i papërdorshëm.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/google-lanson-aplikacionin-anti-vjedhje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala