“Google” feston me shqiptarët 103-vjetorin e Pavarësinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kompania gjigande “Google” vishet kuq e zi. Motori i kërkimit në internet ka vendosur flamurin shqiptar në vend të logos së tij zyrtare, për të kremtuar festimet për 103-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Nëse klikoni në “Google”, do të shihni që përmes shkronjave, qëndron flamuri Kuq e zi.

Në sfond, shfaqet një lum dhe peisazh malor.

Ky nuk ëhstë rasti i parë që “Gooogle”, respekton komnin shqiptar. Edhe në vitin 2012, kur festohej 100-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë “Google” vendosi një logo të ngjashme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/google-feston-me-shqiptaret-103-vjetorin-e-pavaresine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala