Gjyqtari ia vodhi telin e aluminit fqinjit në oborr të shtëpisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Natën e 19 majit të 2012-s, Ilir Ibrahimit ia kishin vjedhur një sasi teli të aluminit në oborrin e shtëpisë në fshatin Zabel të Drenasit. Telin në gjatësi prej 600 metrash e kishte prapa shtëpisë, shkruan sot Koha Ditore

Hajni që ia kishte vjedhur ishte hiç më pak se gjyqtar në Gjykatën Themelore të Prishtinës, Dega në Drenas. Autor i vjedhjes ishte Fazli Haxha, gjyqtar porotë në këtë gjykatë.

Pos që e kishte vjedhur telin, gjyqtari ia kishte shitur atë personit Artan Shala.

Përfshirja e Haxhës në këtë vepër penale të vjedhjes është konfirmuar nga Gjykata Themelore e Prizrenit me aktgjykim fajësues. Ai është dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjyqtari-ia-vodhi-telin-e-aluminit-fqinjit-ne-oborr-te-shtepise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala