Gjyqtarët pezullojnë grevën

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas një takimi të gjatë të mbajtur sot në Gjykatën e Apelit në mes të Kryesuesit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës , me kryetarët e gjykatave dhe përfaqësuesit e gjyqtarëve grevist, u dakorduar parimisht që greva në gjykatat themelore të pezullohet përkohësisht.

Kjo për të mos u dëmtuar edhe me tej interesat e qytetarëve dhe për t’i dhënë mundësi institucioneve përkatëse që te reflektojnë në raport me kërkesat e drejta dhe legjitime të gjyqtarëve .

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjyqtaret-pezullojne-greven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala