Gjykata Speciale votohet në Kuvend në fund të këtij muaji

Autori:Avdyl Pajaziti

Kuvendi i Kosovës në fund të këtij muaji do ta votoj themelimin e Gjykatës Kushtetuese. Kështu kanë thënë për Gazetën Fjala burime brenda Qeverisë së Kosovës.

Siç ka treguar ky burim për këtë Gjykatë kanë përfunduar të gjitha diskutimet dhe tani mbetet vetëm votimi në Kuvend.

“Deri në fund të muajit duhet të shkojë në kuvend për votim. Të gjitha procedurat tjera kanë përfunduar, tani duhet vetëm të votohet”, ka thënë ky burim./Gazeta Fjala/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjykata-speciale-votohet-ne-kuvend-ne-fund-te-ketij-muaji/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala