Gjykata Speciale votohet me 29 maj

Autori:Zekirja Shabani

Kryesia e Kuvendit kaa vendosur që të procedohen në seancën e ardhshme, më 29 maj, amendamentet kushtetuese që i hapin rrugë Gjykatës Speciale. Po atë ditë pritet që edhe Ligji për Gjykatën të shqyrtohet dhe miratohet.

Gazeta Fjala ka raportuar dje se Kuvendi i Kosovës në fund të këtij muaji do ta votoj themelimin e Gjykatës Kushtetuese pasi kanë përfunduar të gjitha diskutimet dhe tani mbetet vetëm votimi në Kuvend./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjykata-speciale-votohet-me-29-maj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala