Gjykata Speciale as në seancën e të enjtes

Autori:Avdyl Pajaziti

Paralajmërimet se Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të vendoste që në rendin e ditës së seancës të së enjtes do të radhisë miratimin e amendamenteve kushtetuese për Gjykatën Speciale të krimeve të UÇK-së doli të jetë i pasaktë.

Ajo tha se këtë do ta bëjë pasi t’i arrijnë nga Qeveria, ndërsa kjo e fundit këtë ende nuk e ka bërë.

Kryesia përveç tjerash vendosi që Kuvendi të mblidhet të enjten, më 4 qershor, merr vesh Koha.net.

Në rend të ditës për këtë seancë është përfshirë edhe interpelanca e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm Hashim Thaçi, sipas nismës së deputetëve të Vetëvendosjes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjykata-speciale-as-ne-seancen-e-te-enjtes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala