Gjykata lë Ivanoviqin në arrest shtëpiak

Autori:Gazeta Fjala

Oliver Ivanoviq, ish lideri i Iniciativës serbe SDP është dënuar me 9 vjet burgim. Fajtor u shpall për pikën e parë të aktakuzës së tij, për ngjarjet e 14 prillit të vitit 1999, por u liruar nga pika e dytë e aktakuzës për kryerjen e krimeve gjatë vitit 2000.

Kolegji Gjyqësor i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka vendosur që Ivanoviq të jetë në arrest shtëpiak.

Ndërkohë të pafajshëm u shpallën koloneli i pensionuar i MPB-së serbe, Dragoljub Delibashiq, babë dhe bir Elias dhe Nebojsha Vujaçiq dhe Aleksandër Lazoviq, të cilët janë akuzuar për vrasje dhe tentim vrasje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjykata-le-ivanoviqin-ne-arrest-shtepiak/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala