Gjykata e Apelit vendos nesër për Donika Kadajn

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykata e Apelit pritet nesër të vendos për ankesën e mbrojtjes së deputetes së AAK-së, Donika Kadaj Bujupi.

Burime të Indeksonline thonë se turpi gjykues i Gjykatës së Apelit do të shqyrtojë ankesën e mbrojtjes për masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj shefes së Grupit Parlamentar të AAK-së.
Donika Kadaj është arrestuar të mërkurën e javës së kaluar në shtëpinë e saj pas fletarrestit të lëshuar nga Prokuroria e Shtetit lidhur hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjykata-e-apelit-vendos-neser-per-donika-kadajn/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala