Gjuriq: Isa Mustafa po gënjen

Autori:Avdyl Pajaziti

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në mënyrë të pasaktë e ka interpretuar rezultatin e raundit të fundit të dialogut Prishtinë-Beograd veçanërisht në lidhje me statutin për krijimin e Asciacionit të Komunave me shumicë serbe.

“Pretendimi se u ra dakord se rreth statutit të AKS-së të punohet në bazë të vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Mustafa e tha një gënjeshtër të drejtpërdrejtë ” tha Gjuriq.

Sipas tij, rrenë është edhe deklarata në të cilën Mustafa tha se nuk u ra dakord që të fillohet menjëherë me hartimin e statutit të Asociacionit, raportojnë mediat serbe, përcjellë Klan Kosova.

” Vetëm shikojeni njoftimin e  Shefes për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini  për të marrë vesh nëse deklaratat e Mustafës  janë të vërteta apo të rreme” ka shtuar ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjuriq-isa-mustafa-po-genjen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala