Gjinekologjia me shtretër të rinj

Autori:Avdyl Pajaziti

Klinika e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë ditës së sotme do të paiset me shtretër dhe karrige të reja.

Këta shtretër do ipen si dhuratë nga UNFPA-ja. Kjo organizatë amerikane do ta furnizojë poashtu edhe Qendrën e mjekësisë Familjare në Fushë Kosovë me një ultrazë, transmeton Klan Kosova.

Vlera e këtij donacioni 70 mijë dollar.

Njëherish ky organ është furnizuesi i vetëm që furnizon Kosovën me mjete kontraceptive që për tre vitet e fundit e që arrijnë shumën e 90 mijë dollarëve

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjinekologjia-me-shtreter-te-rinj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala