Gjindet kutia e zezë, mirëpo e dëmtuar

Autori:Avdyl Pajaziti

Ekspertët janë duke e ekzaminuar “kutinë e zezë”, e cila u gjend në skenën e përplasjes së Germanëings Airbus A320.

Prodhuesit e aeroplanit dhe autoritetet përkatëse janë duke u munduar ta zbulojnë motivin që e shkaktoi përplasjen.

Këtë mëngjes, Ministri i Mbrendshëm Francez Bernard Cazeneuve, tha se ‘regjistruesi i zërit’ nga vendi i përplasjes u gjend e dëmtuar pas disa orëve të aksidentit, mirëpo ende mund të përdoret për investigim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjindet-kutia-e-zeze-mirepo-e-demtuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala