Gjermania po kërkon 600 mijë punëtorë

Autori:Avdyl Pajaziti

Muajin që kaloi në Agjencinë e punësimit në Gjermani janë shpallur 600.000 vende të lira pune, 81.000 më tepër nga shtatori i vitit të kaluar.

Punëtorët më të kërkuar janë nga këto industri:

Industria metalike
Tregtia
Transporti dhe logjistika
Teknikë të makinerisë
Teknikë automjetesh
Mehatronikë
Inxhinierë elektrik

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermania-po-kerkon-600-mije-punetore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala