Gjermania nuk pranon azilantë të varfërisë

Autori:Zekirja Shabani

Ambasadori gjerman Hellmut Hoffmann në Tiranë ua ka shuar shpresat të gjithë atyre që ja mësyjnë Gjermanisë për të kërkuar azil ekonomik. Gjatë një vizite te komunitetet e romëve në Bregun e Lumit të Tiranës dhe në Selitë u tha se rreth 45% e atyre që kanë kërkuar azil në Gjermani nga Shqipëria i përkasin komunitetit rom.

“…Ne nuk mund të pranojmë emigrantë të varfërisë, thjesht për arësye ekonomike, thjesht sepse nuk gjejnë punë në vendet e tyre, kjo nuk eshtë e mundur” ka thënë Ambasadori Hoffmann.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermania-nuk-pranon-azilante-te-varferise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala