Gjermania kthen 365 shqiptarë në dy ditët e ardhshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasada gjermane në Tiranë bën me dije se plot 365 shtetas të Republikës së Shqipërisë do të kthehen këtë javë në Rinas.

Informacioni zyrtar thekson se 162 persona do të kthehen të martën më datë 27 tetor 2015 dhe të mërkurën 203 të tjerë do të shkelin sërish tokën shqiptare, transmeton javanews.

Kthimi i 365 azilkërkuesve nga Gjermania pritet të vijojë edhe në javët në vazhdim, ndërsa ky nuk është deportimi i parë i shqiptarëve të cilëve u është refuzuar qëndrimi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermania-kthen-365-shqiptare-ne-dy-ditet-e-ardhshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala