Gjermania jep edhe 29.5 milionë euro për zhvillimin e Kosovës

Autori:Zekirja Shabani

Qeveria e Kosovës ka nënshkruar një marrëveshje pwr bashkëpunim zhvillimor me Qeverinë Federale të Gjermanisë, që kap vlerën e 29.5 milionë eurove.

Marrëveshja që u nënshkrua nga ministri i Financave tw Kosovës, Avdullah Hoti, dhe ministri për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik i Gjermanisë, Gerd Müller, ka për qëllim të ndihmojë Kosovën në fusha si arsimi, tregu i punës, efiçienca e energjisë, kadastra, bujqësia etj.

Ministri Hoti bëri tëditur se 17 milionë euro janë asistencë financiare dhe 12,5 milionë euro asistencë teknike.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermania-jep-edhe-29-5-milione-euro-per-zhvillimin-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala