Gjermania i detyron refugjatët sirian të kthehen në krishter

Autori:Avdyl Pajaziti

Qindra emigrantë myslimanë detyrohen të konvertohen në të krishterë me shpresën se kështu do e kenë më të lehtë përfitimin e azilit në Gjermani.

Sipas Fox News, qindra azilkërkues, kryesisht iranianë dhe afganë, janë konvertuar në të krishterë në Kishën Ungjillore Trinity, në një lagje të Berlinit.

Konvertimi fetar për interesa financiare është një metodë e njohur në botë por edhe aq jo e pëlqyer pasi bëhet për synime tjera jashtë besimit.

Gjermania është vendi me numrin më të madh të refugjatëve që vijnë kryesisht nga vendet e Lindjes së Mesme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermania-i-detyron-refugjatet-sirian-te-kthehen-ne-krishter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala