Gjermania, Anglia e Kroacia kushtëzojnë Serbinë ta pranoj pavarësinë e Kosovës

Autori:Gazeta Fjala

Tri vende anëtare të Bashkimit Europian kanë kërkuar nga Serbia ta pranoj pavarësinë e Kosovës.

Këtë kërkesë e kanë bërë Gjermania, Anglia e Kroacia  sipas anëtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Xhafer Tahiri, raporton Gazeta Fjala.

“Këto tri shtete anëtare të BE i kanë vënë kusht Serbisë që të pranoj pavarësinë Kosovës para se të hapen negociatat për anetaresim në BE”, shkruan Tahiri ne Facebook.

Zëdhënësi i qeverisë së Kosovës Arban Abrashi ende nuk ka dhënë ndonjë përgjigje rreth kësaj cështjej. / Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermania-anglia-e-kroacia-kushtezojne-serbise-ta-pranoj-pavaresine-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala