Gjermanët me protesta kundër azilantëve (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Kosovarët që ja mësyjnë Gjermanisë për jetë më të mirë,  do të përballen edhe me protesta kundër tyre.

Qytetarët gjerman po kundërshtojnë numrin në rritje të azilkërkuesve në shtëtin e tyre. Gazeta Fjala sjellë foto nga protesat e së shtunës.
Të shtunën ata për disa orë kanë bllokuar rrugën Lipshteta të qyteti Shteglic në Berlin duke protestuar kundër qyetarëve të huaj, shumica e të cilëve janë shqiptarë që po kërkojnë azil në këtë vend./Gazeta Fjala/

 

berrr berliii berlinn berlin protesta berlin

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjermanet-me-protesta-kunder-azilanteve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala