Gjërat për të cilat nuk e keni ditur që mund ti bëni në facebook (foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë gjëra mund t’i dini, por edhe shumë të tjera ndoshta jo. Ja cilat janë disa nga ato:

Mësoni shokët se si të shqiptojnë emrin tuaj

Fshihni problemin më serioz “SEEN”

Duhet të downlod-oni programin Facebook Unseen Chrome ose Chat Undetected për Firefox apo Internet Explorer

Të lexoni mesazhet në “Others” të cilin nuk e keni ditur që ekziston

Si të postoni Gif-a në profilin tuaj

Së pari kopjoni linkun e gif-it në status dhe në momentin kur foto-ja të del fshini link-un

Në kompjuter dimensionet e “cover photo” janë 851 pixels gjerësia x 315 pixels gjatësia,ndërsa në telefon 399px x 150pxl

Të ndaloni kërkesat për lojëra

More > Settings > Notifications > Mobile Push vendosni një tik në Application Requests

Ndërroni statusin tuaj duke mos shkaktuar dramë

About > Family and relationships >kush mund të sheh Only Me. Ndërroni statusin në Single dhe ndryshimet nuk do të shfaqen në News Feed.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjerat-per-te-cilat-nuk-e-keni-ditur-qe-mund-ti-beni-ne-facebook-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala