Gjenerali Grass: FSK është e gatshme për t’u bërë ushtri

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefi i Byrosë së Gardës Kombëtare Amerikane, Gjenerali Frank Grass i cili ndodhet në Kosovë, ka thënë se FSK është e gatshme për t’u bërë ushtri nëse Parlamenti merr një vendim.

“Nuk ka dyshim se FSK është e përgatitur ….FSK është e gatshme për t’u bërë ushtri, në rast se merret vendimi e merr për ta ndryshuar kushtetutën” ka thënë ai gjatë një ligjërate në Prishtinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjenerali-grass-fsk-eshte-e-gatshme-per-tu-bere-ushtri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala