Gjendja e jashtëzakonshme në Francë do të zgjasë tre muaj

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidenti i Francës, Francois Hollande, do që ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme në Francë për tre muaj.

Pas sulmeve në Paris, Hollande shpalli 12 ditë gjendje të jashtëzakonshme dhe, sipas AFP-së, kjo do të kërkohet të zgjatet deri në tre muaj.

Çdo zgjatje e gjendjes së jashtëzakonshme më shumë se 12 ditë kërkon aprovimin në parlament.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjendja-e-jashtezakonshme-ne-france-do-te-zgjase-tre-muaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala