Gjashtë kandidatë për drejtor të Teatrit Kombëtar

Autori:Gazeta Fjala

Për dy javë, sa ka qenë i hapur konkursi i Ministrisë së Kulturës për drejtor të përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Kosovës, gjashtë kandidatë ia kanë mësyrë kësaj pozite,

Dramaturgu Naser Shatrolli, i cili aktualisht është punonjës i Ministrisë së Kulturës, regjisorët Agim Sopi e Erson Zymberi dhe Selatin Ademi, Fisnik Ademi e Shkëlzen Berisha, janë kandidatët që kanë dorëzuar aplikacionet e tyre në Ministrinë e Kulturës deri në orën 16:00 të ditës së premte, kur edhe është mbyllur konkursi. Por, sipas zyrtarëve të MKRS-së, konkursi duhet të vazhdojë të jetë i hapur edhe për një javë, transmeton Koha.net

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjashte-kandidate-per-drejtor-te-teatrit-kombetar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala