Gjakova zgjohet në terr

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Gjakovë, është ndalur rrymë në mëngjesin e ditës së sotme. Siç ka njohura KEDS, shkak i ndërprerës se energjisë elektrike janë punimet ne rrjetin e KOSTT.

“Për shkak të disa problemeve në stabilimentet e NS 110/ 35 kV Gjakova 1 te operatorit të transmisionit KOSTT, në disa pjesë të qytetit të Gjakovës është bërë ndërprerja e furnizimit me energji elektrike nga orët e hershme te mëngjesit”, thuhet në njoftimin e KEDS.

“Nga KOSTT jemi informuar që janë duke bërë të pamundurën për të rregulluar problemin në afatin më të shkurtë të mundshëm kohor”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjakova-zgjohet-ne-terr/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala