Gjakova me ndërprerje të planifikuara të rrymës

Autori:Gazeta Fjala

KEDS Sh.A. njofton se më 30.08.2015 në NS 35/10 kV Gjakova I do të shkyçet:

• Dalja 10 kV Cermjani prej orës 09:00 – 17:00.

Gjatë shkyçjes së kësaj dalje pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bardhaniq, Zhabel, Shqiponjë dhe Krelan.

II

Më 31.08.2015 në NS 35/10 kV Gjakova I do të shkyçet përsëri:

• Dalja 10 kV Cermjani, prej orës 08:00 – 11:00 dhe 14:00 – 18:00.

Gjatë shkyçjes së kësaj dalje pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bardhaniq, Zhabel, Shqiponjë dhe Krelan.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuara në LP 10 kV.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjakova-me-nderprerje-te-planifikuara-te-rrymes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala