Gjakova mbledhë mbi 250 investitorë

Autori:Avdyl Pajaziti

Mbi 250 investitorë po marrin pjesë në Konferencën e Investitorëve të organizuar nga Komuna e Gjakovës.

Me këtë rast e para e kësaj komune, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se kjo konferencë do të ndikojë që të ndryshohet perceptimi negativ i investitorëve të huaj për Kosovën.

Në fjalën e saj hyrëse Kusari-Lila ka prezantuar potencialin e qytetit të Gjakovës dhe lehtësirat fiskale që ka krijuar kjo komunë për investimet.

Me këtë rast, e para e Gjakovës, ka përmendur potencialin teknologjik, bujqësor, të energjisë së ripërtritshme, Aeroportin e Gjakovës, Zonën  e Lirë Ekonomike dhe Parkun Industrial, si fusha ku mund të thithen investime.

Njëherit, Kusari-Lila tha se komuna që ajo drejton do të dalë me projekte konkrete për investitorët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gjakova-mbledhe-mbi-250-investitore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala