Gecaj: Shpresojmë se brigadat e kuqe të VV’së do të na lënë të punojmë

Autori:Avdyl Pajaziti

Bajram Gecaj i LDK’së, në një status në Facebook ka thënë se shpreson që opozita të mjaftohet me inaugurimin e kalendarit të tyre vetanak dhe se do ta lënë Qeverinë të punojë dhe funksionojë për qytetarët e Kosovës, jashtë, sic ka thënë ai, jashtë kërcënimit permanent nga brigadat e kuqe të tyre, tani, sipas Gecajt, të mbuluara me petkun e babadimrave.

Ky është postimi i plotë i Gecajt në Facebook:

“Babadimrat e Lëvizjes Anarkiste të Vetëvendosjes, paskan vendosë me e nisë edhe historinë nga ata vetë, duke krijuar kështu edhe vitin e tyre kalendarik. Dhe kjo. pas gjithë atyre “dhuratave e bakshisheve” të cilat na i dhanë gjatë vitit të kaluar, si vetë, gazi lotësjellës, koktejet molotov, gurët kundër ruajtsve të rendit, dëmtimit të pronës publike e private, si dhe shumë e shumë “dhurata” të tilla të pazakonta. Të shpresojmë se do të mjaftohen me inaugurimin e kalendarit të tyre vetanak, dhe se do t’a lënë Qeverinë të funksionoi dhe punoi për qytetarët e Republikës, jashtë kërcënimit permanent nga brigadat e tyre të kuqe, tani të mbuluar edhe me petkun e babadimrave!”

Ndryshe, opozita ka paralajmëruar mbajtjen e protestës masive për rrëzimin e marrëveshjeve dhe Qeverisë më 9 janar, në orën dy, me fillim nga Biblioteka Kombëtare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gecaj-shpresojme-se-brigadat-e-kuqe-te-vvse-do-te-na-lene-te-punojme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala