Gazetari Sylejman Gashi në gjendje të rëndë – i duhet ndihmë

Autori:Zekirja Shabani

Korrespodenti i RTK’së në SHBA, Sylejman Gashi, ka pësuar sulm në zemër gjatë një udhëtimi pune në qytetin e Salt Lake City në Utah. Ai është në gjendje kome dhe e gjithë familja është pranë tij në Salt Lake.

Sylejman Gashi duhet të transportohet në New York për të vazhduar shërimin e mëtejshëm.

Bartja me aeroplan special, bashkë me një ekip të mjekëve të trajtimit intensiv, kushton rreth $50,000

Shuma që kërkohet për familjen e tij është e papërballueshme.

Klikoni në këtë link për t’i ndihmuar Sylejman Gashit:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gazetari-sylejman-gashi-ne-gjendje-te-rende-i-duhet-ndihme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala