Gani Koci, Limajt: Dije se je turpi i politikës dhe demokracisë kosovare

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), Gani Koci, duke e komentuar fjalimin e liderit të “Nisma për Kosovën”, Fatmir Limaj, ka theksuar se ai është turpëruar me qëndrimin e tij “dinjitoz” në Gjykatën e Hagës, por se sipas tij, i janë gëzuar lirimit të tij.

Koci në rrjetin social Facebook, duke shkruar për Limajn është shprehur “dije se je turpi i politikës dhe demokracisë kosovare”.

“Nga kjo nuk mund te shpëtosh. Perëndimi yt tashmë nuk ka të ndalur.. Mos ia fut kot me rregulla juridike e drejtësi, kujtoje kush të futi në politikë dhe cili ishte tjetri që të bëri magjistër të shkencave juridike. Nuk e din as çfarë titulli kishte punimi yt i magjistraturës. Aman mos na shit mend të paktën neve që të njohim”, ka shkruar ai. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gani-koci-limajt-dije-se-je-turpi-i-politikes-dhe-demokracise-kosovare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala