Gafa e Gjykatës Themelore të Prishtinës, denojnë vozitjen nën kilometrat e detyruara (Dok)

Autori:Avdyl Pajaziti

Gazetari Besart Galica, ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një fotografi ku shihet një aktvendim i Gjykatës Themelore në Prishtinë, që bën përgjegjës drejtuesin e automjetit se ka drejtuar automjetin me shpejtësi 75km/h, në vendin ku shpejtësia është e kufizuar me 80km/h.

Gjithashtu vërehet se ka mjaft gabime gramatikore në këtë aktvendim.

Për këtë veprim, i pandehuri është denuar me 25€./Indeksonline/

11911672_10155969910785301_1376407420_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gafa-e-gjykates-themelore-te-prishtines-denojne-vozitjen-nen-kilometrat-e-detyruara-dok/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala