Gabimi i vetëm i Edi Ramës gjatë qeverisjes dy vjeçare

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar gabimin e qeverisjes se tij gjatë qeverisjes dy vjeçare.

Kryeministri Edi Rama në emisionin “Top Story” ka “zbuluar” edhe gabimin e vetëm, sipas tij, që ka bërë ai në këto dy vite qeverisje. Ai thotë se qeveria e tij nuk ka asnjë dështim, por përmend një gabim, që ai e cilëson si jo të vogël.

Gabimi i vetëm i Ramës është vonimi i operacionit për energjinë. Kryeministri ka deklaruar se nuk duhet të hezitonte të niste këtë aksion, por pranon se vlerësimi i atëhershëm nuk ka qenë i duhuri.

“Kam bërë një gabim që operacionin e energjisë kam hezituar ta filloj më përpara. Nuk është një gabim i vogël, duhet ta kishim filluar më përpara. Vlerësimi i bërë ka qenë një vlerësim për të qenë të kujdesshëm dhe nuk ka qenë një vlerësim i duhur. Në fakt, po ta llogarisim se çfarë do të kishim fituar i bie të mos jetë një gabim i vogël”, tha kryeministri Rama.

I pyetur se ka ndonjë gabim tjetër të tij në këto vite qeverisje, Rama fillimisht deklaroi se “në qoftë se do merrnim sektor për sektor gjithmonë do thosha që ka qenë gabim sa herë që është hezituar për ta bërë më shpejtë dhe me më thellësi një hap, një veprim, në kuptimin e reformave”, ndërsa më pas ka përmendur edhe një tjetër.

“Do një gabim tjetër? Ka qenë gabim që shpërndamë leje legalizimi në fushatë. E kam thënë edhe më përpara, ka qenë shumë gabim. Nuk duhej ta bënim një gjë të tillë”, tha kryeministri Edi Rama. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/gabimi-i-vetem-i-edi-rames-gjate-qeverisjes-dy-vjecare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala