Fushë Kosova sot pa ujë

Autori:Avdyl Pajaziti

Për shkak të pastrimit të rezervuarëve në objektin prodhues Kroni-Kuzmin, sot, Fushë Kosova me fshatrat përreth do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm, nga ora 06:00 deri në 18:00, njoftoi Kompania e Ujësjellësit Rajonal ”Prishtina”.

Shkak i kësaj ndërprerjeje, sipas njoftimit, është pastrimi i domosdoshëm i rezervuarëve të ujit në këtë objekt, duke qenë obligim i Kompanisë që rezervuarët e ujit prej nga furnizohen konsumatorët në të gjitha zonat e shërbimit të pastrohen njëherë në gjashtë muaj e më së largu njëherë brenda vitit.

Pastrimi i rezervuarëve shërben për ruajtjen e cilësisë së ujit të pijshëm, thuhet në njoftim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fushe-kosova-sot-pa-uje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala