Fusha Kosova me fshatrat përreth nesër mbeten pa ujë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kompania Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” njofton se nesër Fusha Kosova me fshatrat përreth do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm.

KUR ”Prishtina” njofton se ndërprerja do të ndodh ora 06:00-18:00.

Shkak i kësaj ndërprerje uji është pastrimi i domosdoshëm i rezervuarëve të ujit në këtë objektin prodhues Kroni-Kuzmin, prej nga furnizohen konsumatorët.

Pastrimi i rezervuarëve shërben për ruajtjen e cilësisë së ujit të pijshëm dhe duhet të ndodh çdo gjashtë muaj. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fusha-kosova-me-fshatrat-perreth-neser-mbeten-pa-uje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala