FSK zbulon arsenal armësh

Autori:Avdyl Pajaziti

Njësiti i FSK-së në fshatin Provec të Graçaniës ka gjetur dhe konfiskuar 1520 copë fishekë të calibrit 7.62 për mitrolez, 300 copë fishekë të calibrit 7.62, dy granatë dore, një granatë pushke, tre granata për minahedhës si dhe tre sënduk për municion të mitralozit.

Sipas Policisë, njësiti i EDO-së së FSK-së kanë bërë tërheqjen e të gjitha mjeteve të dyshuara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fsk-zbulon-arsenal-armesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala