FSK me të ardhme të sigurt

Autori:Avdyl Pajaziti

Pak ditë para se të pensionohet, komandanti i FSK-së, gjeneral lejtënant Kadri Kastrati ka vlerësuar se kjo forcë është në duar dhe rrugë të sigurt drejt misionit të ri, atë të Forcave të Armatosura të Kosovës.

Kastrati i cili të premten është dekoruar nga presidentja me ‘Urdhrin e Pavarësisë’, në këtë intervistë dhënë Epokës së re, ka thënë se koha e tij më e artë e karrierës ishte pas çlirimit, duke i shërbyer Kosovës dhe popullit të saj.

Kastrati ka thënë se i ka mbetur merak që gjatë mandatit të tij nuk u arrit të formalizohet shndërrimi i FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës.

“Por sidoqoftë, FSK-në po e lë në gjendje jashtëzakonisht të mirë dhe në duar të sigurta”,është shprehur Kastrati.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fsk-me-te-ardhme-te-sigurt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala