FSK me gardë speciale për dasma

Autori:Avdyl Pajaziti

Edhe shteti është angazhuar për t’ia bërë sa më madheshtore dasmën e Korab Shaqirit. Pjestarë të Gardes Cemoniale të FSK-së kanë shoqëruar dhëndërrin nga Kosova në Maqedoni dhe anasjelltas, raporton Magazina.al.
Kështu që Korabi, nën “sigurinë” e ushtarët e ardhëm të Kosovës, ka kaluar edhe kufirin Kosovë-Maqedoni, duke u bërë kështu kënëgtari i parë në Kosovë, që pjesmarrës në dasëm janë edhe ushtria.
Krahas gardes ushtarake, sic raporton Magazina.al, ka valuar edhe flamuri kombëtar, duke forcuar edhe më shumë atë që më herët e thoshte me këngë edhe baba i Korabit, Ilir Shaqiri; “S’bëhët dasëm pa flamur”.
Korabi, tha për Magazina.al se ka dashur që FSK-ja të jetë në dasmën e tij, për të respektuar në këtë formë uniformën shtetërore. Magazina.al

FSK2

FSK3

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fsk-me-garde-speciale-per-dasma/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala