FSK fillon ushtrimin “Shqiponja”

Autori:Avdyl Pajaziti

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka planifikuar të realizojë ushtrimin fushor të koduar me emrin “Shqiponja 4”, që do të realizohet, nga dita e sotme deri më 16 tetor në regjionin e Ferizajt dhe të Suharekës.
Siç bën të ditur FSK, ky ushtrim është planifikuar deri në detaje nga grupet planifikuese dhe të mbështetura nga ekspertë të fushave të ndryshme të Gardës Kombëtare të IOWA, të SHBA-ve.

Qëllimi i mbajtjes së ushtrimit fushor është verifikimi dhe ngritja profesionale e kapaciteteve ekzistuese nga njësitet e nivelit taktik dhe operacional, si dhe mbajtja e nivelit të gatishmërisë për reagim dhe arritja e objektivave të Komandantit të FSK-së,

Lëvizjet e FSK-së do të jenë 24 orë gjatë, gjithë kohës sa do të mbahet ushtrimi.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fsk-fillon-ushtrimin-shqiponja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala